Dzisiaj jest  »
   
  Strona domowa | Zima | Kontakt polski English
RAFTING
na Dunajcu
Wejście na Gerlach
i inne szczyty...
Oferta dla FIRM
wyjazdy integracyjne
Nasze wyprawy
Rezerwacja wycieczek
Studenci

Widok z Gerlacha
Pod Chłopkiem...
Na szlaku w Tatrach...

Kajakowa Chorwacja dla początkujących

Chorwacja kajaki

To wyjazd kajakowo-turystyczny z elementami kajakarstwa górskiego w pięknych plenerach. Północna Dalmacja to ciepłe i czyste morze, krystalicznie czyste rzeki, wyśmienita rodzima kuchnia oraz zabytki i przepiękne krajobrazy. W tak pięknej scenerii nauka kajakowania dla początkujących jest wyjątkową przyjemnością. Nie ważne czy będziesz z rodziną i dziećmi lub z dziewczyną czy ze znajomymi, dzięki specjalnie dobranemu programowi wszyscy będą zadowoleni. Jak to możliwe? Zobacz harmonogram.


Rezerwacja on-line

 Terminy (wyjazdy 6-cio dniowe)

 Ceny

Cena zawiera:

 • opiekę instruktora podczas zajęć kajakowych
 • kajaki i kanadyjki dwuosobowe, polietylenowe kajaki jednoosobowe
 • kamizelki asekuracyjne, kaski, wiosła, fartuchy
 • rezerwacja miejsc noclegowych
 • filmik i fotki z wyjazdu

 Dodatkowe informacje

 • dojazd we własnym zakresie
 • opłaty za noclegi na kempingu koszt 30 kun/os. (ok. 20 zł)
 • dodatkowe opłaty za wstępy: do Parku Narodowego Jezior Plitvickich – 110 Kn
 • spływ rzeką Zrmanją to 2 razy 70 kun (ok. 45 zł)
 • wyżywienie we własnym zakresie, obiad na campingu kosztuje od 50 kun (ok. 32 zł)

oraz dodatkowo:

 • dla chętnych, za dodatkową opłatą w wysokości 70,00 zł- istnieje możliwość wypożyczenia pianki neoprenowej i kurtki kajakowej na czas szkolenia

 Harmonogram

Dzień I: „rozpływanie”

Na dobry początek przygody kajakowej: pływanie po pięknych, lazurowych wodach morza Adriatyckiego. Podstawowe szkolenie jak obchodzić się z kanadyjką i kajakiem dwuosobowym w malowniczej zatoczce. Następnie wycieczka kajakowa, gdzie możemy podziwiać okolicę, jak też zapoznać się z fauną i florą morza, która jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko wejść do wody w masce i płetwach, a znajdziemy się w przepięknej wodnej scenerii. Nie trzeba nawet umieć pływać, kamizelka asekuracyjna uniesie cię na powierzchni. Ten etap dostępny jest nawet dla dzieci od 10 lat pod opieką rodziców.

Po pływaniu na campingu degustacja rodzimej kuchni: cevapcici, jagnięcina i inne mięsa podane z ajwarem, a do tego pyszne sałatki ze świeżych pomidorów, papryki, czy ogórków z cebulką, a dla smakoszy: owoce morza, ryby i szczególnie popularne tutaj kalmary.


Dzień II: „Powitanie Zrmanji”

Drugiego dnia poznajemy już tutejszą rzekę - Zrmanję… Jest to rzeka górska, ale krok po kroku dostępna dla każdego. Zaczynając od niezatapialnych pneumatycznych jednostek dwuosobowych poznamy jej łatwiejszy odcinek. Zawody i zabawy wodne przy elementach rywalizacji pozwolą nam się wzajemnie zintegrować. Ten etap dostępny jest również dla dzieci od 10 lat pod opieką rodziców.

Po obiedzie warto zwiedzić okolicę np. Zadar. Polecamy zwiedzanie tego przepięknego miasta z zabytkami rozbudowywanymi przez starożytnych rzymian oraz średniowiecznym forum położonym nad morzem. Dla tych, co wolą aktywny wypoczynek plażowanie i nurkowanie w morzu.


Dzień III:

Nadchodzi czas, kiedy płynięcie na wprost i sterowanie 2-osobową łódką nie stanowi już problemu… Trzeba więc zacząć szukać innych wyzwań - pora na spłynięcie 16 km odcinka Zrmanji. Tam, po drodze oprócz pięknych krajobrazów i nieskazitelnie czystej wody czeka nas kilka przygód… dla odważnych: skakanie slapu (mini-wodospadu o wysokości około 2,5 m.). Dla niektórych wystarczy patrzeć jak inni skaczą, ale będą i tacy co będą się chcieli z tym zmierzyć osobiście. Na tych, którzy zostaną na brzegu, czekają drzewa figowe, zachęcające do degustacji świeżych owoców. Ten etap dostępny jest nawet dla dzieci od 10 lat pod opieką rodziców.Dzień IV:

Odpoczynek od kajaków. Po trzech dniach zmagań czas odpocząć od kajaków, ale to nie znaczy że nic się nie robi. Park Narodowy Jezior Plitwickich – wycieczka całodniowa. Największą atrakcją tego parku jest 16 jezior krasowych, połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Z campingu mamy do przejechania ok. 104 km. Naprawdę warto to zobaczyć!


Dzień V:

Wypoczęci? Pora podnieść poprzeczkę w górę! Na dobrze już znanych wodach Zrmanji przesiadamy się do jeszcze nie znanych, kajaków górskich, jednoosobowych. Zwrotniejsze i wywrotniejsze jednostki dadzą dużo zabawy i wrażeń już na pierwszej lekcji… Pod okiem instruktora i z doświadczeniem dni poprzednich szybko opanujemy sterowanie tymi jednostkami. Ten etap nie jest dostępny dla dzieci powyżej 16 roku życia. Jeśli Twoja „druga połówka” nie lubi takich wyzwań na pewno chętnie poopala się i ponurkuje w Zrmanji (woda tutaj ma ok. 22 stopni i jest krystalicznie czysta) mając Cię cały czas na oku, gdyż ten etap szkolenia jest w jednym bardzo malowniczym miejscu.


Dzień VI:

Tego dnia popłyniemy odcinkiem, który już pokonaliśmy w kanadyjkach… Teraz już jesteśmy przygotowani, by pokonać to w kajakach górskich. Niby rzeka ta sama, ale emocje już nieco większe. Slapy (mini wodospady), których do tej pory nie odważyliśmy się pokonać teraz powinny być już dostępne. Po wszystkim możemy powiedzieć, że coś wiemy o kajakach.

To jedyny etap, gdzie osoby, które skończyły swoje kajakowanie na dwuosobowych jednostkach, a nie zdecydowały się na szkolenie na jedynkach nie będą mogły Ci towarzyszyć. Ale nie martw się na pewno nie będą się nudzić na plaży lub w nadmorskiej restauracji. To rozłąka tylko na 4 godziny.
Najpopularniejsze tagi


Apartament w Zakopanem Rafting Gerlach spływ pontonowy przewodnik na Gerlach wejścia na szczyty tatrzańskie Mnich Wysoka Mięguszowiecki Szczyt pontony rafting Szczawnica rafting na Dunajcu gerlach z przewodnikiem

  Agencja Podróżnicza "ŚWIAT" 34-500 ZAKOPANE, ul. Orkana 1/4/11
tel. +48 693 022 944, e-mail: biuro@swiat.biz.pl
www.swiat.biz.pl
 

@gc